SKONČILY DNY EVROPSKÉHO DĚDICTVÍ | (19. 9. 2011)

18. září na Kolínsku skončil koncertem renesanční hudby a tanců letošní program Dnů evropského dědictví. Regionální muzeum za symbolické vstupné zpřístupnilo celkem jedenáct památkových objektů a uskutečnilo deset komentovaných prohlídek a dvě tématické exkurze. Na programu spolupracovalo s Městem Kolín, Městem Český Brod a občanským sdružením Památky pro život.

Kromě všech muzejních expozic v Kolíně, Kouřimi a Českém Brodě jsme zajišťovali také zpřístupnění kostelů v Kouřimi, Třebovli, Viticích a Žabonosech a spolupracovali na komentovaných prohlídkách památek ve Štolmíři a Skramníkách.

Jako každoročně se program setkal s mimořádně velkým zájmem veřejnosti. Muzejní expozice a další muzeem zpřístupněné památky navštívilo více než 4 300 osob, doprovodné akce pak téměř šest stovek zájemců.

zavřeno do 1. 4. 2021

zdarma: /děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, Klub přátel RMK/