• Tváře z minulosti

Publikace o čarodějnicích a loupežnících | (12. 5. 2018)

V prodeji je publikace historika našeho muzea PhDr. Vladimíra Jakuba Mrvíka, Ph.D. "Čarodějnice a loupežníci na Českobrodsku a Černokostelecku (nejen) barokním.

Představuje drobné příběhy skutečných případů čarodějů, čarodějnic a různých loupeživých band nejen v Českém Brodě, ale i širším okolí (Přebozy, Kostelec n. Č. l., Poříčany, Doubravčice, Úvaly aj.) v 16. – 18. století, které autor vybádal během několika let v různých českých archivech. Většina z nich tak je představena čtenářům úplně poprvé. Brožura se také v úvodu věnuje osvětlení skutečných čarodějnických procesů, zpracovaných v expresivním filmovém zpracování „Kladivo na čarodějnice“.

Prodejní cena je 50,-Kč.

úterý - neděle:
/polední přestávka           12.00 - 12.30/

/děti, studenti, důchodci, držitele karet EYCA/
zdarma: /děti do 6 let, ZTP, ZTPP, AMG, Klub přátel RMK/