Muzeum KolínMuzeum Český BrodSkanzen KouřimTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • EXPOZICE

Aktuálně

Pokračuje záchrana hradenínské tvrze | (11. 5. 2023)

FotogalerieV loňském roce proběhla další etapa rekonstrukce gotické tvrze v Hradeníně, která se nachází ve správě našeho muzea.

V roce 2022 jsme zahájili záchranu severního křídla, které náleželo k nejohroženějším částem této památky. Hospodářská budova se zachovalým středověkým sklepem, která přiléhá k někdejší obytné věži, původně sloužila jako kuchyně s čeledníkem, a na přelomu 19. a 20. století byla užívána jako chlévy. Po zanedbání údržby v 70. letech 20. století se postupně změnila v ruinu. Nedávná rekonstrukce spočívala v opětovném dozdění zřícené koruny zdiva včetně doplnění chybějících záklenků oken a dveří. Na objektu bylo podle historického vyobrazení z 19. století a zachovalých archivních fotografií zrekonstruováno složité zastřešení, které spočívá v kombinaci valbové střechy, pobité šindelem, a střechy pultové, kryté pálenými taškami. Rekonstrukce byla financována Středočeským krajem a Ministerstvem kultury ČR.

V letošním roce jsme přistoupili k neodkladné rekonstrukci další části západní opěrné zdi příkopu (kontraeskarpy) v sousedství nedávno obnoveného mostu, která hrozila zřícením.
Fotogalerie:

Muzeum Kouřimska v Kouřimi

Aktuální otevírací doba:

zavřeno do 28. 3. 2024

více


Vstupné:

základní: 50 Kč /dospělí/
zlevněné: 25 Kč
/děti, studenti, senioři od 65 let, držitele karet EYCA/
rodinné: 125 Kč
/2 dospělí + max. 3 děti od 6 let do 15 let/
zdarma: /děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, ITIC, Klub přátel RMK/
více...

logo_kudyznudy_215


Reg­ionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I
příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
Nastavení cookies | Zpracování osobních údajů